Home Fashion Conferințe gratuite puse la dispoziție de SARABANDE – The Alexander Lee McQueen Foundation

Conferințe gratuite puse la dispoziție de SARABANDE – The Alexander Lee McQueen Foundation

4 min read

Sarabande – fundația înființată în onoarea regretatului designer Lee Alexander McQueen, pentru a ajuta la consolidarea creativității și pentru a sprijini talentul vizionar – pune la dispoziție, online și gratuit, seria de conferințe despre artă, The Sarabande Sessions.

SARABANDE SESSIONS
Sursă foto: Facebook @sarabandefoundation

O invitație în procesul creativ, bucuriile și provocările unora dintre cele mai apreciate nume din modă și artă.

Debutând vineri cu o conversație între designerul de costume Colleen Atwood și actorul Eddie Redmayn, ambii nominalizați și câștigători ai Premiilor Oscar, seria nu se oprește aici, o nouă discuție fiind disponibilă în fiecare zi de la ora 17:00.

„Împărtășim o selecție a discuțiilor noastre care analizează unele dintre artele creative pe care Sarabande le susține: modă, film și design.”

Friday 27 March: The Clothing of the Character: Colleen Atwood in conversation with Eddie Redmayne
Saturday 28 March: Francesca Amfitheatrof in conversation with Harriet Quick
Sunday 29 March: Image ownership in the digital age with Navaz Battliwalla and Ruth Burstall and Iona Silverman from legal firm Baker McKenzie
Monday 30 March: Building your digital strategy with Lauren Indvik and Karinna Nobbs
Tuesday 31 March: Camp: Notes on Fashion. Andrew Bolton in conversation with Liam Freeman.
Wednesday 1 April: A-COLD-WALL*’s Samuel Ross in conversation with Bunny Kinney
Thursday 2 April: Grayson Perry
Friday 3 April: Script to screen: How to get your films made with Amy Jackson, Olivier Kaempfer, and Fiona Lamptey.
Saturday 4 April: Get your film seen: How to market your film with  Saam Farahmand, Bunny Kinney and Dr. Rebekah Louisa Smith
Sunday 5 April: Jake Chapman in conversation with Mark Sanders
Monday 6 April: Juno Calypso
Tuesday 7 April: Maggi Hambling OBE in conversation with James Cahill
Wednesday 8 April: Thom Browne in conversation with Tim Blanks
Thursday 9 April: Tim Walker in conversation with Molly Goddard

Citește în continuare Alexander McQueen, „Dacă vrei să mă cunoşti, priveşte-mi creaţiile”.

Load More Related Articles
Load More By Galescu Roxana
Load More In Fashion

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Check Also

Versacepolis | Versace primăvară-vară 2021

Pentru prezentarea colecției primăvară-vară 2021, inspirată de frumusețea și energia natur…